متن سخنرانی محمد خواجه در جلسه شورای توسعه استان

جلسه شورای توسعه استان با حضور گراوند استاندار بوشهر و یوسفی فرماندار شهرستان عسلویه و با مشارکت مدیران و نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد و مشکلات مختلف شهرستان مورد بررسی قرار گرفت

محمد خواجه رئیس شورای اسلامی شهر عسلویه در این جلسه دقایق کوتاهی را به ایراد سخن و ذکر برخی مسائل در شهر پرداخت که متن کامل سخنان وی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ابتدا عرض خیر مقدم و شادباش دارم خدمت جناب آقای گراوند استاندار گرامی و هیئت همراه ایشان.
همچنین سلام میکنم خدمت فرماندار عزیز و همه شما حضار ارجمند

٢١ تیر ماه که به نام روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است را گرامی می داریم و امیدواریم جوانان ما با حفظ عفاف و حجاب خود آرامش و زیبایی های معنوی را به زندگی خود هدیه دهند.

اینجانب مایلم از این فرصت استفاده نموده و به عنوان نماینده مردم شهر عسلویه مشکلات و مطالبی را به سمع مبارک استاندار عزیز برسانم.

مطلب نخست و مهم، موضوع اشتغال جوانان هست. بیکاری جوانان ما آنهم در کنار این تاسیسات عظیم گازی واقعاً قابل قبول نیست. صدها نفر در عسلویه دنبال رزق و روزی برای خانواده خود هستند و روزانه شاهد مراجعه این جوانان به دفتر شورا جهت حل مشکل بیکاری هستیم. ما تلاش های خودمان را برای استخدام این عزیزان انجام می دهیم اما متاسفانه سهم اشتغال ما از این صنایع بسیار ناچیز هست. اوضاع بیکاری در عسلویه به قدری وخیم است که برخی جوانان را به سمت خودکشی میکشاند. این انصاف نیست که با وجود پارس جنوبی و در میان این همه آلودگی جوانان بومی که افراد تحصیل کرده هم در میان آنها هست بیکار باشند. از استاندار عزیز میخواهم جهت رفع معضل بیکاری در عسلویه تدابیری اتخاذ نموده و یار و یاور این جوانان مظلوم باشند.

موضوع دوم مساله آب است. مردم از وضعیت آب خود ناراضی بوده و خواستار بهبود وضعیت کنونی هستند. شایسته نیست در عسلویه شاهد کم آبی باشیم و از هر ۵ روز تنها یک روز آب باشد. گرمای بسیار زیاد، وضعیت بد جوی و غیره باعث شده مردم نیاز شدیدی به آب داشته باشند و وضعیت نامناسب آن، اعتراضات مردم را در پی داشته است.
چرا وقتی از نعمتی همچون دریا برخورداریم، نباید در عسلویه آب شیرین کن داشته باشیم. با توجه به رشد جمعیت در عسلویه آب طرح محرم و کوثر جوابگوی مردم نیست و احداث آب شیرین کن در عسلویه میتواند مشکل کم آبی را رفع نماید. امیدواریم این مساله نیز با درایت استاندار گرامی و همکاران متخصصشان به زودی حل شود.

موضوع سوم بحث احداث پلاژ بانوان هست که استاندار عزیز در اولین سفرشان به عسلویه قولشات را دادند و اعتبار ٢ میلیارد تومانی را برای آن تخصیص دادند. مکاتباتی را در این رابطه با استانداری داشته ایم اما متاسفانه تاکنون هیچگونه اعتباری برای احداث این پلاژ دریافت نکردیم.

در پایان جا دارد مراتب تقدیر و تشکر بی شائبه خود را از سفر استاندار محترم به عسلویه ابراز نمایم و سلامتی و توفیق روزافزون حضرتعالی را از خداوند منان مسئلت می نمایم.
از خداوند متعال خواستارم به ما و شما توفیق عنایت نماید تا در راه تحقق رهنمودهای ارزنده رهبر انقلاب مد ظله العالی و ارتقاء سطح رضایتمندی مردم، موفق و سربلند باشیم.

خواجه
رئیس شورای شهر عسلویه

نوشته شده توسط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *